Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vznikl název a jeho překážky

Co znamená spojení počítač pod palcem?

Začnu tím, jak vlastně vzniklo spojení "mít něco pod palcem". Palec je už od pradávných dob brán jako symbol mužné síly, nadvlády a moci. Od ostatních prstů na ruce se palec odlišuje. Přestože má jenom dva články, je z nich nejsilnější. A teď se zamysleme. Pokud máme nějakou věc, v tomto případě počítač pod něčím tak silným, jako je palec, musíme to mít opravdu pod plnou kontrolou. A to je ten pravý účel - nebát se provádět složitější věci na počítači, vcítit se do jeho potřeb a pracovat s Office programy tak snadno, jako když provádíme kancelářské úkony tužkou na papír.

"Technika přichází, aby nám práci usnadnila, ne zkomplikovala."

Co bylo nejtěžší na tvorbě stránek

Při vymýšlení názvu  pro své webově stránky jsem začal přemýšlet nad tím, co je nejvíce vystihuje. Napadaly mě názvy jako PočítačProRadost, WindowsOffice,TipyTrikyProPc, TipyProPocitac, PocitacoveRady, ale byly to názvy stereotypní nebo málo vystihující obsah mých stránek. Váhaní, jak se budou stránky jmenovat, jak budou sestaveny, jaká bude cílová skupina apod. připisovala vítězné body prokrastinaci. To nejtěžší, co bylo na tvorbě těchto stránek, bylo vůbec začít.

Název stránek vytvořila náhoda

Jednoho dne jsem se bavil s kamarádem, který vlastní eshop a je poměrně dobrý v online marketingu. Tehdy jsem mu řekl: "Za boha nemůžu vymyslet název pro mé stránky, zkus si prosím představit situaci, že tvoříš nové stránky o počítačích, napadá tě nějaký originální název?"

"A jaké články tam budeš psát?" Odpověděl.

"Budou tam návody a tipy pro Office a Windows, dále tam chci dát nějaké výukové seriály a zaměřit se také na problémové kapitoly...aby zkrátka ten počítač  v kanceláři měli tak nějak pod palcem, aby nevnímali počítač jako přítěž oproti běžné ruční kancelářské práci, ale jako pomoc."

"Hm, zajímavé, to spojení počítač pod palcem mi zní dobře, co takový název?"

Název byl hotov. Ani to nebolelo! Nyní jen zbývalo udělit prokrastinaci odvetu a začít tvořit.

 
 

 

Portrét


Kontakt

Lubomír Ošmera

lubaosma@outlook.com


Archiv

Kalendář
<< červen / 2022 >>